MENU
NIP 5342600160
Nazwa Firmy: Uczniowski Klub Sportowy Top Dance
WWW: https://www.top-dance.pl/
Adres Grafitowa 4
Miejscowość Pruszków
Kod pocztowy 05-800
Telefon 506506933

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:

Już od najmłodszych lat warto dostarczać dziecku odpowiednią ilość ruchu. Codzienny spacer lub zajęcia ruchowe z rodziną należy jednak przeplatać innymi formami aktywności, w których maluch może dowolnie rozwijać swoje naturalne zdolności oraz po prostu dobrze się bawić w grupie rówieśników.

Doskonałym pomysłem są w takiej sytuacji zorganizowane zajęcia taneczne. Dzięki nim dziecko poznaje rytm, uczy się nowych choreografii, dostosowanych do jego wieku i umiejętności, może również nawiązać pierwsze interakcje społeczne, zarówno z kolegami i koleżankami uczestniczącymi razem z nim w zajęciach, jak i z nauczycielem. Maluch dzięki temu dostosowuje się do grupy, z chęcią powtarza zadane czynności i tym samym uczy się prawidłowej koordynacji ruchowej. Wszystko to przy znanej mu i pobudzającej do działania muzyce. Takie umiejętności bardzo przydają się później podczas uczęszczania do przedszkola lub szkoły podstawowej.

Na taniec można z powodzeniem zapisać dziecko już w wieku 3 lat. Taki limit proponuje Klub Tańca Top Dance. Organizuje on dobrane do możliwości dzieci zajęcia prowadzone przez odpowiednio przygotowaną kadrę. Taki kurs tańca organizowany jest w Pruszkowie. Dzięki niemu najmłodsi mieszkańcy tych okolic mogą w miły i jednocześnie twórczy sposób spędzić swój wolny czas. 

Taniec to także doskonała opcja na zachowanie odpowiedniej kondycji fizycznej u dziecka. Wykonując konkretne układy, mały tancerz po prostu ćwiczy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, a na dodatek świetnie się przy tym bawiąc. Podczas ruchu spalane są także kalorie, więc jest to także ratunek dla dzieci, które już w wieku kilku lat mają nadwagę lub tendencje do tycia. 

Nie od dziś wiadomo, że zawodowe tancerki rozpoczynały ćwiczenia już jako kilkulatki. Jeżeli maluch w domu wykazuje zdolności do wykonywania rozmaitych piruetów lub uwielbia zabawy przy muzyce, zapis na zajęcia taneczne będzie naprawdę trafionym pomysłem. Dla trzylatka, który jeszcze niepewnie się porusza i ma kłopoty z prawidłową koordynacją własnych ruchów, będzie to również sposób na jej poprawę.

 

Data dodania: 09-11-2020
Autor: Marcelina Bąk
Źródło:
https://www.top-dance.pl/zajecia-taneczne-dla-dzieci/

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w pobliżu