MENU
NIP
Nazwa Firmy: Twój redaktor
WWW: https://www.twojredaktor.pl/
Adres - -
Miejscowość -
Kod pocztowy -
Telefon -

Oceń firmę (1 z 1 głosów)Opis:

Prowadzący zajęcia na studiach niejednokrotnie wymagają, aby studenci napisali prace zaliczeniowe. Trzeba jednak przyznać, że wykładowcy często mają różne oczekiwania i wymagania względem prac. Zdarza się, że studenci otrzymują jedynie hasło-problem, o którym powinni przygotować pracę. Warto na pewno uważnie słuchać wskazówek ze strony osób, które prowadzą zajęcia. Dzięki temu można spodziewać się, że praca zostanie zaliczona.

W pisaniu wszelkiego rodzaju prac niezwykle istotne jest to, aby dokładnie planować swoje działania. Dobrym pomysłem jest podzielenie pracy na partie czy elementy do opracowania. Dopiero na tej podstawie można ocenić, jak wiele czasu naprawdę potrzeba. Może się okazać, że praca na pozornie łatwy temat może oznaczać wiele godzin żmudnej pracy. Zanim ustalisz sobie swój ostateczny deadline (ale nie datę oddania pracy, tylko wcześniej), weź pod uwagę możliwe problemy, które mogą pojawić się w trakcie pisania. Wielu studentów narzeka, że pisanie prac zaliczeniowych jest nie tylko nudne, ale również pracochłonne. Dlatego też już na etapie planowania dobrze jest zastanowić się, co można by było zrobić, by praca zaliczeniowa została ukończona możliwie szybko.

Z racji tego, że wykładowcy mają różne wymagania, warto wydrukować taką listę i odznaczać to, co już znalazło się w pracy. Ważne jest, by poprawnie zedytować tekst i ustawić odpowiednią interlinię. Niektórzy wymagają wcięć, inni nie. Jeśli masz wątpliwości jak to zrobić, to podpytaj się albo poprzednich roczników, albo samego prowadzącego. Twój tekst powinien być nie tylko bogaty pod względem merytorycznym, ale również odpowiednio przygotowany graficznie. Nie powinien zlewać się, a przypisy dolne powinny być w pełni czytelne. Jeśli na początku zacząłeś stosować skróty łacińskie jak np. op.cit., to nie zapominaj o nich do końca pracy. Nie ma sensu stosować "dz.cyt.", jeśli wcześniej użyte zostały skróty z łaciny. 

Na twojredaktor.pl znajdziesz pomoc w pisaniu pracy zaliczeniowej, a także licencjackiej i magisterskiej.

Data dodania: 14-11-2018
Autor: Aleksandra Rutkowska
Źródło:
https://www.twojredaktor.pl/

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w pobliżu