MENU
NIP
Nazwa Firmy: Strefa Bezpieczeństwa Pożarowego
WWW: https://stbp.pl/
Adres Bukowskiego 4
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 03-982
Telefon +48 601 385 004

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:

Obok bezpieczeństwa i higieny pracy niezwykle ważna jest ochrona przeciwpożarowa. To jedna z najistotniejszych rzeczy, z jakich szkoli się nowo przyjętych pracowników. Na co dzień jednak mało kto zastanawia się nad tym, że na bezpieczeństwo nie tylko wpływa przestrzeganie procedur. Nie mniej ważne znaczenie ma:

  • właściwa ilość wyjść ewakuacyjnych,
  • odpowiednia wentylacja,
  • system sygnalizacji ppoż.,
  • rozplanowanie punktów ze sprzętem gaśniczym,
  • wyznaczenie dróg ewakuacyjnych.

Wiele z tych czynników trzeba uwzględnić już na etapie budowy i projektowania obiektu. Nie byłoby to możliwe bez pomocy profesjonalistów. Jakie warszawskie firmy zajmują się doradztwem ppoż? Jest ich zapewne niemało. Jednak najlepszych specjalistów w tej dziedzinie zatrudnia Strefa Bezpieczeństwa Pożarowego.  Firma realizowała wiele ważnych projektów dla instytucji państwowych i prywatnych. Warto wspomnieć: Centrum Zdrowia Dziecka, Szkołę Policyjną w Legionowie czy Ministerstwo Cyfryzacji.

Rekomendowana spółka zajmuje się szeroko pojętym bezpieczeństwem przeciwpożarowym już od wielu lat. Swoją ofertę kieruje do deweloperów i inwestorów. Chętnie podpowie optymalne rozwiązanie, które można wykorzystać zarówno przy odbudowie, przebudowie, jak i postawieniu nowego budynku. Zależnie od potrzeb, firma oferuje:

  • pomoc przy projektowaniu,
  • wykonanie ekspertyzy,
  • pomoc eksperta do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Wsparcie to może także dotyczyć weryfikacji dokumentacji projektowej i jej uzupełnienia. Jest to szczególnie ważne, gdyż w razie wybuchu pożaru i badania przyczyn wypadku dokumenty są dokładnie sprawdzanie. W pierwszej kolejności służby chcą wykluczyć zaniedbania po stronie właściciela czy zarządcy budynku. To na nich spoczywa ustawowy obowiązek regulaminowej ochrony przeciwpożarowej obiektu.

Właściwa ochrona to także opracowanie szczegółowych i jasnych instrukcji bezpieczeństwa pożarowego. Zgodnie z przepisami dokument ten musi być na bieżąco sprawdzany i aktualizowany. Weryfikacja ma następować przynajmniej raz na dwa lata. Jego opracowaniem mogą się zająć specjaliści z rekomendowanej firmy.

Data dodania: 31-08-2020
Autor: Przemysław Baran
Źródło:
https://stbp.pl/

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w pobliżu