MENU
NIP 7831766777
Nazwa Firmy: Kapitan Cook
WWW: https://www.kapitan-cook.pl/
Adres Rejtana 12A
Miejscowość Luboń
Kod pocztowy 62-030
Telefon 511 722 198

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:

Współcześnie ludzie powszechnie cierpią na różne alergie i inne dolegliwości. Wiele z nich ma wymiar cywilizacyjny – żyjemy w zanieczyszczonym środowisku, przez co nasze organizmy są bardziej wystawione na dziesiątki negatywnych czynników. Do tego duże tempo codzienności ogranicza możliwości przygotowania zdrowych i zbilansowanych posiłków. Tymczasem odpowiednio dobrana dieta może efektywnie przyczynić się do wzmocnienia kondycji zdrowotnej.

Z drugiej strony dobrze dobrany sposób żywienia powinien odpowiadać dziennemu kalorycznemu zapotrzebowaniu. To zaś jest mocno zróżnicowane – innej bowiem diety potrzebować będą osoby, które siedzą zwykle przy komputerze, ograniczając swój codzienny ruch do wyjścia i powrotu z pracy, ewentualnie spaceru z psem, a jeszcze innej ci wszyscy, którzy biegają, lubią chwycić za sztangę czy też poszaleć na rowerze.

Osoby z różnymi przypadłościami natomiast powinny wyeliminować przede wszystkim z jadłospisu produkty uczulające jak gluten czy laktoza, które także u osób zdrowych mogą wywoływać nieprzyjemne objawy. Z drugiej strony niektórzy cierpią z powodu ogólnego złego samopoczucia, za które odpowiedzialne są m.in. toksyny. Coraz więcej specjalistów w takiej chwili poleca detox sokowy, który dostarcza niezbędnych składników, a jednocześnie pomaga wypłukać toksyny z organizmu.

Niektórzy natomiast sądzą, że kluczem do zdrowego żywienia jest zbliżenie się do spożywania posiłków, jakie jadali nasi praprzodkowie. Dieta Paleo to nie tylko dobór odpowiednich składników jak np. jajka, orzechy czy owoce, ale także postawienie na jak najmniejsze przetworzenie żywności. Inni szukają zaś zdrowia w rezygnacji z większości produktów odzwierzęcych. Jako jednak, że niektóre składniki, jak odpowiednie proporcje niskonasyconych kwasów tłuszczowych, dostępne są przede wszystkim w rybach morskich, warto wybrać pewien kompromis, łącząc żywienie wege z rybami.

To główne kryteria, jakimi można się kierować przy wyborze diety. W Poznaniu catering zapewniany przez firmę Kapitan Cook może zapewnić każdy z ww. rodzajów jadłospisów, dzięki czemu zdrowe żywienie jest na wyciągnięcie ręki, a co najważniejsze – kosztuje niewiele.

Data dodania: 05-04-2019
Autor: Mieszko Lis
Źródło:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w pobliżu