MENU
NIP 5431873706
Nazwa Firmy: Creek Melioracje Marek Ruczaj
WWW: https://www.melioracje.net/
Adres Czyże 19
Miejscowość Czyże
Kod pocztowy 17-207
Telefon 534 160 160

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:

Drenaż gruntu jest jednym z podstawowych działań, z jakich warto skorzystać, kiedy na danym terenie pojawi się nadmiar wody. Drenowanie polega na zakładaniu systemu drenów, ułatwiających odpływ wody glebowo - gruntowej. Każdorazowo, przed rozpoczęciem prac właściwych eksperci zajmują się dokładną analizą gruntu, na podstawie jakiej wyznaczany jest przede wszystkim rozstaw drenów. Eksperci z firmy Creek - Melioracje Marek Łuczak zajmują się takimi czynnościami melioracyjnymi, a drenowanie terenu zawsze poprzedzone jest dokładną analizą gleby i całego terenu. Wykorzystywane są w tym celu nowoczesne narzędzia. To z ich użyciem można wyznaczyć wszystkie kwestie techniczne do wykonania projektu. 

Drenaż znacząco wpływa na wydajność rolną gleby, obniżając poziom wody gruntowej, co przekłada się na lepsze ukorzenienie roślin. W ten sposób czerpią one bowiem pokarm z ziemi. Wyrównanie poziomu wody ma szczególne znaczenie po powodzi, ponieważ zapobiega procesom gnilnym. Można też z pomocą drenażu szybciej usunąć nadmiar wody po roztopach wiosennych. Ponadto drenowanie okaże się skuteczne tam, gdzie nie jest odpowiednie ukształtowanie terenu i rośliny nie mają odprowadzonej wody w takiej ilości, w jakiej powinny. To właśnie od tego, jaki jest cel drenowania zależy, jakie metody będą wprowadzone. Specjaliści zajmujący się wykonaniem projektu drenażu pól wiedzą, jak rozplanować sieć drenów, aby nie doszło do nadmiernego wysuszenia gleby. 

Odwodnienie terenów podmokłych z zastosowaniem drenażu to podstawa na gruntach uznawanych za nieprzepuszczalne bądź tam, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki. Indywidualne dopasowanie sposobu drenowania powinno być przystosowane do konkretnego miejsca, aby uzyskać od razu dobre rezultaty. Na terenie Polski teren jest urozmaicony, wobec czego często drenaż jest wskazany. 

Celem każdej pracy melioracyjnej z wykorzystaniem drenażu powinno być ukształtowanie wzorcowej gospodarki wodnej, umożliwiającej maksymalne zyski z plonów i upraw. Co interesujące, po zastosowaniu drenażu polepszają się również stopniowo warunki klimatu w określonym miejscu. Jest to możliwe, ponieważ powstaje stan równowagi pomiędzy środowiskiem a działalnością ludzi. To korzystne w takim samym stopniu dla rolnictwa, jak i dla budownictwa, chociażby tam, gdzie są gleby piaszczyste. 

Data dodania: 11-12-2022
Autor: Przemysław Baran
Źródło:
https://www.melioracje.net/melioracja-gruntow

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w pobliżu