MENU
NIP
Nazwa Firmy: Elżbieta Sternal (Językowe Przedszkole "Baśniowy Dworek")
WWW: https://basniowydworek.edu.pl
Adres Laskowicka 6
Miejscowość Świecie
Kod pocztowy 86-100
Telefon 512 070 616

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:

Kontakt dziecka ze psem jest uznawany za interakcję, która rozwija, uczy szacunku do drugiej istoty oraz sprzyja otwartości. Wielu rodziców dostrzega korzystne zmiany w zachowaniu swoich dzieci po podarowaniu maluchowi zwierzęcia, które wychowuje się wraz z nim. Powierzenie opieki nad czworonogiem kilkulatkowi to dla niego doskonała nauka odpowiedzialności. Codzienne obowiązki, takie jak podanie psu karmy i dbanie o to, by jego miseczka z wodą była zawsze pełna, pozwalają wypracować ponadto wartościowe nawyki, które z pewnością zaprocentują w przyszłości.

Kadra przedszkola w Świeciu doskonale rozumie, jak ważny jest kontakt dziecka z psem, dlatego postanowiono rozszerzyć ofertę o zajęcia z odpowiednio wyszkolonymi zwierzętami. Maluchy mają dzięki temu możliwość pozbycia się lęku przed czworonożnymi stworzeniami, a jednocześnie poznają zasady obowiązujące podczas przebywania w ich bliskim otoczeniu. Uczą się, jak prawidłowo okazywać zaufanie do psa, a jednocześnie być bezpiecznym.

Na stronie basniowydworek.edu.pl można znaleźć nie tylko propozycję zajęć z psami. Przedszkole stara się zapewniać swoim wychowankom rozwój w wielu kierunkach, zarówno pod kątem intelektualnym, jak i ruchowym. Wiele czasu dzieci spędzają na świeżym powietrzu. Kadra placówki rokrocznie nawiązuje szeroko zakrojoną współpracę z okolicznymi instytucjami, takimi jak służby mundurowe, często zapraszając osoby piastujące stanowisko policjanta, strażaka czy osoby ze służby zdrowia, prosząc o przestawienie dzieciom krótkiej pogadanki na tematy związane z bezpieczeństwem oraz ochroną zdrowia i życia. Maluchy uczą się poprzez zabawę i wizualizacje zagrożeń, co stanowi obecnie najbardziej efektywną formę przyswajania sobie wiedzy. 

Placówka działa niepublicznie. Koszty związane z dziennym pobytem wychowanków są wyszczególnione online wraz z ofertą poszczególnych zajęć. Rodzic może zapisać kilkulatka do grup, w których prowadzący nauczyciel jest w stanie rozwijać różne zainteresowania dziecka, zarówno językowe, jak i manualne bądź ruchowe. Budynek przedszkola został dostosowany do potrzeb małych podopiecznych. Posiada widne, zaopatrzone w zabawki i przybory dydaktyczne sale oraz odpowiednie zaplecze sanitarne. Aby zapewnić dzieciom ochronę, ogrodzono teren placówki i zagospodarowano przestrzeń wokół niej.

Data dodania: 25-10-2022
Autor: Przemysław Baran
Źródło:
https://basniowydworek.edu.pl/

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w pobliżu