MENU
NIP
Nazwa Firmy: Biuro Tłumaczeń Danuta Witkowska
WWW: https://www.danuta-witkowska.com.pl/
Adres Junacka 26
Miejscowość Poznań
Kod pocztowy 60-152
Telefon 618 622 163

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:

Przekłady uwierzytelnione, nazywane poświadczonymi, są wykonywane jedynie przez tłumaczy przysięgłych, którzy zostali wpisani na oficjalną listę i zaprzysiężeni przez Ministra Sprawiedliwości. Wszystkie z nich powinny być opatrzone stosowną formułą oraz odciskiem pieczęci, na której znajdują się dane takich specjalistów. Oczywiście nie każda treść wymaga takiej współpracy, ponieważ tekstami znajdującymi się w artykułach prasowych, newsletterach czy materiałach promocyjnych mogą zajmować się tłumacze zwykli.

Wsparcie tłumacza przysięgłego jest niezbędne wśród osób chcących przełożyć dokumenty sądowe, bankowe i urzędowe. Najczęściej pracuje on z decyzjami administracyjnymi, wyrokami, aktami notarialnymi, aktami stanu cywilnego, certyfikatami, świadectwami ukończenia uczelni wyższych, zaświadczeniami, umowami tworzonymi przez spółki czy dokumentami rejestracyjnymi pojazdów pochodzących z innych krajów. Doświadczony i wykwalifikowany tłumacz języka niemieckiego przyjmuje w Biurze Tłumaczeń Danuty Witkowskiej. To godna zaufania firma współpracująca z osobami prywatnymi, przedstawicielami urzędów oraz przedsiębiorcami.

Warto podkreślić, że specjaliści wykonujący ten zawód podejmują się nie tylko przekładów pisemnych, ale też ustnych, co oznacza, że ich pomoc niekiedy jest niezbędna w biurach notarialnych czy urzędach stanu cywilnego. W takich sytuacjach tłumacze nie wykorzystują swoich pieczęci, ponieważ składają jedynie podpisy na odpowiednich dokumentach. To osoby wykonujące zawód zaufania publicznego, które stale aktualizują swoją wiedzę i doskonale orientują się w branżowym słownictwie.

Na ich usługi składają się tłumaczenia:

  • ekonomiczne (rachunków zysków i strat oraz sprawozdań finansowych),
  • prawnicze (aktów notarialnych czy umów spółek),
  • medyczne (ulotek dołączonych do lekarstw, wypisów ze szpitali),
  • techniczne (instrukcji obsługi).

Tłumacze bywają wynajmowani także w trakcie spotkań biznesowych, podczas których są zawierane ważne umowy i podejmowane istotne decyzje oraz rozpraw sądowych.

Data dodania: 02-08-2021
Autor: Amelia Wieczorek
Źródło:
https://www.danuta-witkowska.com.pl/

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w pobliżu