MENU
NIP 5471983683
Nazwa Firmy: HYDROCHEMIA mgr Łukasz Zyskowski
WWW: https://www.legionellasafe.pl/
Adres Giewont 16
Miejscowość Bielsko-Biała
Kod pocztowy 43-316
Telefon 33 819 28 64

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:

Kontrola jakości wody to niezwykle ważny element dbania o zdrowie jej użytkowników. Jednym z najpoważniejszych zagrożeń, na które można natknąć się w instalacjach, są bakterie legionelli. Jak sobie z nimi poradzić? Jak je wykryć i usunąć? Odpowiedzi na te pytania znają pracownicy firmy LegionellaSafe.

Najważniejsze jest przeprowadzenie wiarygodnych badań i staranna analiza materiału. Należy sprawdzić, czy normy mikrobiologiczne zostały przekroczone. Jeżeli tak, trzeba czym prędzej zacząć działać. Obowiązek sprawdzania wody mają szczególnie miejsca użyteczności publicznej, takie jak szpitale, szkoły, siedziby firm. Problem nie jest jednak obcy również osobom prywatnym, które mogą mieć bakterie pod swoim prysznicem, bądź w kranie.

Współczesne technologie pozwoliły na stworzenie sprawdzonych i wydajnych metod dezynfekcji. Na szczęście legionella w wodzie jest jak najbardziej możliwa do zwalczenia i usunięcia! Do oczyszczania wody stosuje się różne techniki. Można skorzystać między innymi z:

  • dwutlenku chloru - najpopularniejszej i najbardziej wydajnej opcji, która pozwala na minimalne zużycie środka,
  • lamp UV - kluczowe jest tutaj posiadanie odpowiedniego, nowoczesnego sprzętu,
  • metody termicznej - następuje podgrzanie wody do temperatury powyżej 70 stopni,
  • filtracji baterii umywalkowych - chroniących użytkowników wody przed kontaktem z legionellą.

Więcej informacji na temat poszczególnych metod, preparatów i sprzętów umieszczono na stronie internetowej pod adresem legionellasafe.pl. Warto pamiętać, że każdy przypadek rozwiązuje się indywidualnie. Nie ma uniwersalnych metod, ponieważ stężenia legionelli bywają zmienne - podobnie jak sama charakterystyka miejsca, z którego należy ją usunąć.

W walce z zakażeniami wody kluczowa jest współpraca z doświadczoną, profesjonalną firmą. Przy dezynfekcji nie chodzi o wpuszczenie środków chemicznych do instalacji. To kompleksowa analiza ryzyka i szukanie rozwiązań. Wszystko po to, by woda była czysta jak najdłużej i aby legionella nie powracała.

Data dodania: 14-11-2018
Autor: Aleksandra Rutkowska
Źródło:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w pobliżu