MENU
NIP 6252445874
Nazwa Firmy: Dotyk Motyla Sp. z o.o.
WWW: http://www.flyandi.pl/
Adres Żwirki i Wigury 30A
Miejscowość Będzin
Kod pocztowy 42-500
Telefon +48784227204

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:

Ci, którzy sporadycznie korzystają z transportu lotniczego, nie zawsze wiedzą, jakie są dokładnie prawa pasażera linii lotniczych. Prawdą jednak jest, że na lotnisku nie powinno się podpisywać żadnych dokumentów, z których wynikałoby, że zrzekamy się swoich praw. Wówczas dochodzenie odszkodowania nie jest możliwe.

Każdy, kto podróżuje samolotem po Unii Europejskiej, ma prawa, o które powinny zadbać linie lotnicze. Warto jednak pamiętać, że pasażer powinien stawić się na odprawę i mieć ważną rezerwację. To, jakie są dokładnie prawa pasażera, wynika z tego, jak duże są opóźnienia czy też z czego wynikają problemy.

Jeśli winowajcą jest pogoda, to odszkodowanie żadne się nie należy. W takich sytuacjach należałoby upewnić się, czy rzeczywiście winę za opóźnienie ponoszą niekorzystne warunki pogodowe. Strajk pracowników również wyklucza otrzymanie odszkodowania. Prawdą jednak jest, że nie zawsze jest wypłacane przez linie lotnicze, nawet jeśli przysługuje ono klientowi. Warto pamiętać, że sprzedając bilet, linie lotnicze zawiązały umowę z pasażerem. W sytuacji, kiedy opóźnienie lotu przekracza 5 godzin, linie lotnicze powinny zapewnić jedzenie i picie. Zdarza się jednak, że ten obowiązek jest lekceważony i podróżujący muszą na własną rękę kupować posiłki. Taka sytuacja nie powinna mieć jednak miejsca. Dlatego też warto zbierać wszelkiego rodzaju rachunki, które mogłyby potwierdzić poniesione koszty.

Jeśli lot zostaje przeniesiony na kolejny dzień, to wtedy linie lotnicze powinny zapewnić bezpłatny nocleg dla pasażerów. W sytuacji, kiedy hotel lub miejsce noclegowe leży dość daleko od lotniska, powinny zorganizować transport również na linii lotnisko-hotel. Kiedy klient musi samodzielnie organizować nocleg, przysługuje mu zwrot kosztów za to. Potrzeba jednak faktur, paragonów czy kwitów potwierdzających płatności. Jeśli chciałbyś dochodzić swoich praw przed sądem, ale nie wiesz, od czego powinieneś zacząć, to odwiedź stronę flyandi.pl i dowiedz się, jak działają firmy, które zajmują się odszkodowaniami za odwołany lub opóźniony lot.
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w pobliżu