MENU
NIP
Nazwa Firmy: Podatkiwspolce.pl
WWW: http://podatkiwspolce.pl/
Adres - -
Miejscowość Gdańsk
Kod pocztowy --
Telefon

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:

Zainwestowanie swoich oszczędności w udziały opłacalnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z biegiem czasu może zaprocentować. Wiążę się ono z podjęciem zdecydowanych kroków oraz sprawdzeniem ważnych kwestii. Kupno spółki z o.o. nie jest jednak prostym zadaniem oraz nasuwa nam na myśl podstawowe pytanie - jaką spółkę wybrać? Dzięki wirtualnym poradnikom udostępnianych na stronie podatkiwspolce.pl każdy zainteresowany inwestowaniem udziałowiec może poznać wszystkie szczegóły, jaki wiążą się z kupnem spółki.  Decydując się na taką inwestycję trzeba zdawać sobie sprawę z praw i obowiązków udziałowców oraz z koniecznych do wykonania czynności przed zakupem udziałów spółki.  

Każdy inwestor powinien dokładnie przyjrzeć się sytuacji finansowej firmy.  Kupno udziałów wiąże się nie tylko z przeanalizowaniem danych prawnych, ale również finansowych i rachunkowych. Dokładne sprawdzenie informacji o spółce w Krajowym Rejestrze Sądowym może zaoszczędzić wiele problemów w przyszłości. Dowiemy się stamtąd, kto jest właścicielem interesującej nas spółki, poznamy dane dotyczące wspólników i rady nadzorczej oraz zapoznamy się ze sprawozdaniem finansowym z ubiegłego roku obrotowego. Rejestr ten jest powszechnie dostępny w internecie, co ułatwia wszystkim potencjalnym inwestorom pozyskanie niezbędnych informacji. 

Warto zapoznać się także z umową spółki, która zawiera wszystkie prawa i obowiązki dotyczące danej działalności.  Każdy udziałowiec musi zdawać sobie sprawę, że udziały upoważniają go do przywilejów w postaci dywidend oraz konieczności, takich jak wnoszenie opłat. Zapisy widniejące w umowie mogą również stanowić ważne zabezpieczenie dla wszystkich udziałowców.

Dogłębna analiza udokumentowanych w umowie spółki i Krajowym Rejestrze Sądowym informacji to czynności konieczne do wykonania przed kupnem udziałów. Po kupnie oraz podpisaniu umowy, nieunikniona jest wizyta u notariusza, zgłoszenie do KRS, w przypadku gdy udziały dotyczą więcej niż 10% kapitału zakładowego, oraz zapłata podatku od czynności cywilnoprawnych. 

Data dodania: 14-11-2018
Autor: Bartek Urbański
Źródło:
http://podatkiwspolce.pl/zakup-udzialow-spolce-o-o/

Gdy inwestujesz w spółkę zawsze musisz wszystko "prześwietlić", czy nie ma jakichś długów i w ogóle. A najlepiej pordzić się adwokata z prawa pracy by przejrzał dokumenty spółki, w którą chcemy zainwestować własne fundusze.


Ocena 4

Firmy w pobliżu